A035QN02 V7

| Panel Model | A035QN02 V7 |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| A035QN02 V7 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 70.08×52.56 mm |
| Outline | 76.9×63.9×4.45 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 8%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 60% |
| Response Time | 10/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 75/75/50/75 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI , 50 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO A035QN02 V7.
AUO A035QN02 V7 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A035QN02 V7 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A035QN02 V7 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A035QN02 V7 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO A035QN02 V7 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A035QN02 V7 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A035QN02 V7 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A035QN02 V7 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "A035QN02 V7"
- AUO A035QN02 V7
- A035QN02 V7 datasheet
- A035QN02 V7 image
- A035QN02 V7 price
- A035QN02 V7 distributor

